Používané materiály

Používané materiály:

Pri výrobe našich šperkov používame komponenty len od tých najkvalitnejších dodávateľov. Ako hlavný materiál používame sterlingové striebro, ktoré môže byť s rôznou povrchovou úpravou:

  • s rhodiovou úpravou: to znamená, že na šperk vyrobený zo sterlingového striebra sa nanesie tenká vrstva rhodia, ktorá zabezpečí, že šperk pomalšie oxiduje, tzn. černie. Šperky, na ktoré je nanesená vrstva rhodia sú lesklejšie a odolnejšie. Rhodiované šperky sa nepoškrábu, nekorodujú a zachovávajú si svoj lesk.
  • E-pokrytie (e-náter, e-coating): táto metóda využíva elektrický prúd na náter kovového povrchu organickým lakom. Lakovaná vrstva poskytuje ochranu proti poškriabaniu a zvyšuje životnosť lesku. Táto vrstva má teplejší nádych farby ako rhodiované striebro.
  • Striebrenie: 100% strieborná vrstva v hrúbke cca 1 mikrometer, ak nie je uvedené inak (môže byť až 2 mikrometre). Poskytuje extra ochranu proti poškriabaniu a každodennému použitiu. Všeobecne sa nanáša aj e-náter, ktorý je aplikované na samotný strieborný povlak = chráni šperk pred tým aby bol matný a zostal krásne žiarivo lesklý.
  • Pozlátenie: ukladanie tenkej vrstvy zlata na strieborný základový povrch – chemickým alebo elektrickým spôsobom. Táto metóda je využívaná čisto z estetického hľadiska – zláti sa žltým alebo ružovým zlatom.

    Pri každom produkte nájdete aj popis materiálu príp. úpravy.